Πέμπτη 8 Απριλίου 2010

Στον τελικό ο ΠΑΟ-Μούσκεμα ΟΙ παίχτες!!

Ο Παναθηναϊκός σφράγισε χθες στα Γιάννενα το εισιτήριό του (0-0) για τον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδας στο ποδόσφαιρο όπου θα βρεί απέναντί του τον Αρη στις 24 Απρίλη στο Ολυμπιακό Στάδιο. Με την ασφάλεια του πρώτου αγώνα (3-1) οι πράσινοι δεν είχαν καλή απόδοση αν και ο Νίκος Νιόπλιας χρησιμοποίησε όλα τα βασικά στελέχη. Αντίθετα, ο ΠΑΣ του Νίκου Αναστόπουλου στάθηκε σαν ίσος προς ίσον και μάλιστα είχε δυο μεγάλες ευκαιρίες να κάνει την ανατροπή αφού είχε δοκάρι στο 30' με τον Κοντογουλίδη που στο επόμενο λεπτό έχασε και πάλι την ευκαιρία να σκοράρει με κοντινή κεφαλιά. Στην επανάληψη το ματς είχε περισσότερο διαδικαστικό χαραχτήρα και το μόνο που αξίζει λόγου είναι δυο αποβολές, του Σαριέγκι στο 83' και του Κώτσιου στο 90'.

Το αξιοσημείωτο του αγώνα είναι οτι λίγο πριν την λήξη του 1 ημιχρόνου (43'),
άνοιξαν τα ΄΄μπεκάκια΄΄ όπως ήταν προγραμματισμένα μέσα στο γήπεδο ,με αποτέλεσμα να διακοπεί για λίγο ο αγώνας...